Site Overlay

Co všechno lze pomocí chytrého vypínače Schneider ovládat

Vhodným okamžikem přechodu z běžné domácnosti k inteligentní je její rekonstrukce nebo výstavba. Jedná se o cenově dostupný technologicky propracovaný systém, jehož cílem je navýšení komfortu, odpočinku a relaxace v prostředí, které je nám všem nejbližší – v našich domovech. Chytrý vypínač Schneider může sloužit jako jednotný systém pro práci mnoha funkcí v domácnostech, kterými jsou:
inteligentní domácnost a mobil.jpg
· Vytápění domu– zařízení spolupracuje s tepelným čerpadlem, se solárními systémy, s plynovým kotlem, s elektrokotlem. S jeho pomocí je možné nastavit různé pracovní režimy, a to včetně ohřevu jednotlivých místností v domě nebo domovních etáží.
· Osvětlení – komplexní správa osvětlovací techniky z jednoho místa buď skrze panel vypínače, anebo z mobilní aplikace v telefonu či tabletu. Jednotlivé světelné okruhy lze vypínat, zapínat, stmívat v programovatelných režimech.
· Klimatizace – další chytré zařízení pro zajištění tepelného komfortu. Klimatizace kromě ochlazení vzduchu může fungovat i v opačném režimu přitápění a tím se značně snižují náklady za vytápění, jestliže je ohřev regulován podle aktuálních požadavků (spíná se např. v přítomnosti osob mimo jejich pracovní dobu v pracovních dnech).
ovládání z mobilu.jpg
· Stínící technika– markýzy, rolety, žaluzie, střešní okna, ale i garážová vrata, terasové dveře, zimní zahrady a pergoly, to vše lze velice snadno implementovat jako součást inteligentní domácnosti. Tyto technologie jsou zkrátka v současné době již na velmi vysoké úrovni a mohou nám zpříjemnit život, což je ostatně také jejich cílem.
· Zabezpečení objektu– snímače pohybu, protipožární čidla, kamerové systémy mohou objekty chránit před vniknutím neoprávněných osob. Tyto inteligentní prvky jsou připojitelné na PCO (pult centrální ochrany) protipožární nebo policejní.
· Domácí spotřebiče a zásuvky– další bezpečnostní prvek a stupeň komfortního zázemí. Programování chodu spotřebičů včetně zapínání a vypínání zásuvkových okruhů, monitoring stavu průběhu jejich činnosti (pračky, myčky, sušičky, chytrého vysavače, domácí pekárny apod.) Zároveň spolupracuje s aplikací měřidel spotřeby elektřiny, provádí průběžnou evidenci provozu a upozorňuje na zvýšenou spotřebu a tím pádem na úpravu chodu zařízení.