Site Overlay

Jak nabrat svaly?

Nabírání svalů není bohužel jednoduché ani rychlé. Ale stojí to za to. Kdyby to bylo jednoduché, měl by sixpack každý a nikoho by to neuchvátilo. Krása vyrýsovaných svalů je právě v jejich výjimečnosti. Většina mužů nedokáže konzistentně cvičit ani se správně stravovat. Přece jenom, ležet na gauči s pivem v ruce je výrazně jednodušší než se dřív v posilovně a k večeři si dát rýži s tofu. Ale pokud se chcete stát výjimečným a zalíbit se nejen sobě, ale i vašemu okolí, musíte proto něco dělat. Není žádné tajemství, že ženám se svalnatí muži líbí. Budí to v nich pocit síly a také velký obdiv. Pokud chcete vyrýsované svalnaté tělo získat, musíte dodržovat několik základních pravidel, a hlavně u nich vydržet a nevzdat to hned po pár měsících.

zdravé jídlo

  1. Dostatečný příjem bílkovin. To je naprostý základ, bez kterého žádné svaly prostě nevybudujete. Zapomeňte na to, že bílkoviny jsou hlavně v mase. Tam naopak najdete spoustu tuků a nezdravých látek. Dbejte spíše na příjem z luštěnin (sója, čočka atd.). Různé vegetariánské a veganské náhražky masa mají často mnohem lepší složení než maso samotné. Nemusíte se nutně hned stát vegetariánem, ale spíš se opravdu dívejte, kolik bílkovin denně konzumujete. Práci si částečně můžete ulehčit proteinovými nápoji. Více informace najdete na našich stránkách.

svaly

  1. Pravidelné cvičení. To je asi samozřejmé, že seděním na křesle svaly nepostavíte. Nejlepší je samozřejmě chodit do posilovny a platit si trenéra, ale ne každý si to může dovolit. Proto se nebojte začít doma podle videí na internetu. Činky seženete docela snadno v kterémkoliv obchodě se sportovními potřebami nebo i v některém supermarketu.
  2. Dostatek spánku a regenerace. Spěte alespoň osm hodin denně, choďte na masáže a nechce svému tělu čas a prostor, aby se po náročném tréninku zregenerovalo.
  3. Vytrvejte. Nic není hned a svaly už vůbec ne.