Site Overlay

Jak řešit problémy v sexuální oblasti

Sexuální život mužů i žen se v průběhu života mění. S věkem se proměňuje tělo i psychika. Také hrají roli hormony. Sexuální aktivita se mění i v dlouhodobém vztahu. Některé sexuální problémy se stupňují věkem. A to z toho důvodu, že se objevují různé nemoci srdce, cév, cukrovko či obezita. Také může dojít k vyšší únavě. Na problémech v sexuální oblasti se podílejí fyzické faktory i psychické.

U fyzických příčin jde právě o nemoci srdce, cév tedy kardiovaskulární poruchy, obezita, cukrovka, únavový syndrom či velká únava, nevyspání či přemíra stresu. Také některé léky ovlivňují sexuální oblast. Úrazy a operace v malé pánvi mohou mít následně vliv na intimní soužití.

intimní vztah

Psychické příčiny sexuálních poruch vycházejí z partnerského nesouladu, úzkosti, strachu, depresí, únavy či mezilidské konflikty. Muži mohou mít strach v novém vztahu, zda budou dost dobří, zda dokážou partnerku uspokojit. Také problémy v jiných oblastech se následně mohou promítnout i do sexuální oblasti.

Čím tedy u mužů posílit erekci, pokud mají problémy zrovna s ní? Je třeba zjistit příčinu. Zda je to následek nějakého výše zmiňovaného onemocnění. Nebo zda se to neděje jen v nějaké situaci nebo při konfliktech, únavě či při zvýšeném stresu v práci. Je třeba vypozorovat, zda je tento problém neustále nebo, zda jde vypozorovat i příčina. A následně zvolit vhodné řešení. Ať už párovou terapii, sexuologa nebo zkusit přírodní produkty na erekci, které obsahují látky, které příznivě působí na mužskou erekci. Jde například o ženšen nebo vrbu, která posiluje erekci u mužů. Dobré je vyzkoušet nejdříve přírodní produkty, než hned přejít k farmaceutickým lékům. Ty mohou mít dopad na organismus ve formě vedlejších účinků. Proto je dobré nejdříve vyzkoušet přírodní produkty.

sexuální oblast partnerství

Je třeba nezapomínat i na to, že vliv na partnerský intimní život má i společné soužití. Při problémech v sexuální oblasti se frustrace promítne i do dalších oblastí a naopak. Proto je dobré problémy řešit, nesnažit se je přecházet a mít s druhým protějškem otevřenou komunikaci a nebát se říci, co koho trápí.