Site Overlay

Nenechte své vzpomínky jen tak vyblednout

V dnešní době je normální si natočit své dítě na mobilní telefon, nebo kameru s SD kartou. A jejich kopie si uložit na alternativní úložiště, kde jejich životnost ještě prodloužíme. V prvním desetiletí nového milénia však byly hitem kazety. Možná ještě teď máte pod televizí někde schovaný starý přehrávač a chcete si natočené záběry právě z kazet přehrát.
Jenže po tolika letech uskladňování kazet si zahráváme se skutečností, že bychom všechny ty krásné vzpomínky mohli ztratit. Páska se může jednoduše přetrhnout. Zejména pokud kazetu přehráváme. Pak je velice těžké navrátit zpět k životu materiál, který byl na ni uložen.
audio kazety
Jak tomu předejít?
Pokud máte doma ještě nějaké kazety, snažte se je moc nepřehrávat. Tím jejich životnost může klesat a vy jste tak o krok blíže k nenávratné ztrátě. Jak si ale pak máte připomenout ty krásné chvíle našich dětí? Musíte najít odborníka, který vám kazetu přehraje třeba na DVD nebo paměťovou kartu.
Kde mam hledat?
Samozřejmě nejlepší zdroj hledání je internet. Jistě při zadání slov do vyhledávače jako: digitalizace videokazet, najdete to, co hledáte. Je zde hodně firem nebo jednotlivců, kteří vám tuto službu velice rádi zhotoví. Samozřejmě musíme počítat s nějakou finanční odměnou. Ta ale není nijak ruinující. Za těch pár korunek budete mít vzpomínky uložené ještě na nějakou tu řadu let.
zničená kazeta
Čím déle čekáte, tím větší riziko!
Možná si říkáte, že zrovna teď není třeba ani potřeba dávat vaše kazety na digitalizaci. Ale věřte mi, že čím dříve, tím lépe. Pásky v kazetách nevydrží věčnost, dokonce ani když je nepoužíváte. Proto byste teď hned měli najít někoho, kdo se touto službou zabývá a nechat si nahraný materiál přehrát na jinou platformu. Mohu doporučit přehrání spíše na paměťové karty než na DVD. Samotné DVD také nevydrží věčnost. Stejně jako kazety byste je za pár let museli stejně renovovat.