Site Overlay

Zdravá sůl z Mrtvého moře

Mořskou sůl nepoužíváme jen k solení pokrmů! Je produktem mnoha využití. Používá se například i v technologiích bazénů , kde se voda dezinfikuje na principu elektrolýzy. Ale zpět k soli z Mrtvého moře a jejím léčivým účinkům.
kamenité pobřeží.jpg
Mrtvé moře
Nachází se na hranici Jordánska a Izraele. Hluboko v údolí řeky Jordán (400 m pod úrovní mořské hladiny). Jedná se vlastně o veliké bezodtoké jezero. Soli, které jsou jeho největším bohatstvím, se v něm ukládaly po tisíce let. Díky nim životem moc neoplývá, vzhledem k tomuto faktu získalo své jméno. Jeho salinita je vysoká, skoro 34 procent. Způsobuje „nadnášení“, proto zde plavou i neplavci! Je oblíbenou turistickou destinací. Za odpočinkem a léčbou na toto místo jezdí každoročně tisíce a tisíce lidí z celého světa. Pobyt u něj velice pomáhá astmatikům a alergikům.

Sůl z Mrtvého moře je jedinečná
Má totiž unikátní složení. Především díky velkému obsahu soli hořčíku (v množství asi třiceti procent), draslíku (v množství asi dvaceti procent), soli vápníku brómu a dalších. Proto je vhodná k léčbě, regeneraci, obnově buněk. Čistí, prokrvuje a vyživuje pleť, přináší jí uvolnění. Pomáhá při bolestech kloubů, zad, svalů, revmatizmu, metabolických onemocněních. Přidává se do mnoha farmaceutických a kosmetických výrobků. Připravují se z ní například tzv. jordánské koupele.

Domácí solný wellness
Blahodárné účinky soli z Mrtvého moře si můžete užívat i v domácím prostředí. Stačí dvě věci. Jeho sůl a voda!

Koupeme se
Na 100 litrů vody se používá čtvrt až půl kila soli. Stačí pořádně promíchat a můžeme relaxovat.
krystaly soli.jpg
Inhalujeme
Ve větší nádobě přivedeme vodu k varu. Poté odstavíme a přimícháme čtyři polévkové lžíce soli. Nad nádobou pak asi čtvrt hodiny inhalujeme s hlavou přikrytou osuškou. Nádechy nosem a výdechy ústy! Pomáhá to při rýmě, ale i zánětech průdušek a dutin.

Léčíme roztokem
Na čtvrt litru vody použijeme dvě polévkové lžíce soli. Jde o silný roztok! Postižená místa jím potřeme a necháme asi hodinu působit. Pomáhá na akné, ekzémy a lupenku.