Site Overlay

Automaty, smysl života

Závislost na hazardních hrách se stává v poslední době velice rozšířenou, a to mezi všemi věkovými kategoriemi. Čím dál tím víc mladých lidí chce zbohatnout na automatech. Lidem, kteří jsou závislí na hazardních hrách se říká gambleři .
Co lidi na automatech tak moc chytne? Je to asi naděje na výhru a také pocit adrenalinu a napětí, který tyto lidé prožívají. Když jednou vyhrají, probudí to v nich touhu po tom, aby byla výhra větší.
karty a kostky.jpg
Pro mnohé lidi je to doopravdy nepochopitelné. Říkají si, že automaty nic nejsou oproti alkoholu a návykovým látkám, u kterých vzniká mimo závislosti psychické i závislost fyzická. Tito lidé si ale neuvědomují, že je psychická závislost mnohem horší než ta fyzická (samozřejmě spojení těchto dvou je nejsilnější). Vše je jen o hlavě a některá studie tvrdí, že většina nemocí vzniká právě díky špatnému psychickému stavu daného jedince. Lidská psychika je tou nejmocnější zbraní a ten, kdo ji zná má obrovskou moc.
Závislý člověk by udělal vše proto, aby získal peníze na automaty. Většinou utratí všechny svoje ušetřené prostředky a když mu dojdou, začíná si půjčovat další od známých, rodiny, přátel a začíná prodávat své osobní věci.
karty blackjack.jpg
Pro závislého člověka jsou například automaty smyslem jeho života, pro který žije. Je smutné, že je jeho závislost něčím, co ho prakticky zabíjí, ale i přes to je to jedinou věcí, která ho podle jeh názoru drží při životě.
Jak takovému člověku pomoci? Nejvíce smutnou záležitostí je fakt, že si člověk musí pomoci sám. Musí sám dojít k prozření a uvědomit si, že je něco na jeho způsobu života v nepořádku, a že by to nebylo od věci změnit.
Závěrem napíši jen to, že by se před touto závislostí mělo varovat se stejnou pílí, jako se varuje například o závislosti na drogách nebo alkoholu.