Site Overlay

Písková filtrace vás při čištění vody nezklame

Pořídili jste si svůj zahradní bazén proto, abyste měli vždy po ruce skvělé koupání v čisté, zdravotně nezávadné vodě? Možná vás láká takovýto vlastní soukromý způsob relaxace anebo máte přímo negativní zkušenosti s nějakým konkrétním veřejným zařízením. Ať už je to tak či onak, tak je jisté, že vám záleží na tom, aby voda ve vaší koupací nádrži byla v té nejlepší možné kondici, aby byla jiskřivá a křišťálová.
Toho můžete dosáhnout jedině v tom případě, kdy budete mít k dispozici kvalitní filtraci. Bez té se žádný trochu větší bazén rozhodně neobejde. Celý proces funguje tak, že bazénové čerpadlo prohání vodu filtrem, kde se při průchodu drobnými otvory ve filtračním médiu zachytí nečistoty ve vodě obsažené.
servis na čištění
Otázka tedy zní, jaké filtrační médium zvolit?
Novinkou na trhu s filtračními materiály jsou bezesporu polyethylenové filtrační kuličky. Dle údajů výrobce jsou schopny zachytit i velice drobné nečistoty. Možnou nevýhodou může být nepřírodní původ tohoto filtračního materiálu, který po svém opotřebování zbytečně zatíží životní prostředí.
Další dva filtrační materiály jsou již čistě přírodního původu a po jejich opotřebování je můžete klidně zanechat někde venku. Jedná se o zeolit (ten je možné vyrobit i uměle) a kopaný písek.
Zeolit mají ve veliké oblibě zdaleka nejen majitelé bazénů, ale díky jeho skvělým filtračním vlastnostem způsobeným trojrozměrnou strukturou si jej oblíbili i akvaristé a pracovníci úpraven pitných vod. V jeho případě rozhodně nešlápnete vedle a odvede u vás skvělou službu.
plavec s čepicí
Nicméně skvělou volbou pro vás za velice příznivou cenu bude jistě i písková filtrace. Zde můžete volit z různých frakcí, které mají různé velikosti pískových zrnek. Jedná se o ostrohranný kopaný křemenný písek, který je pro filtrování vody obzvláště vhodný. Na ostré hrany zrnek se zachytávají nečistoty při průchodu vody filtrací. Jakmile se po čase pískový filtr zanese, stačí jej vymýt v tekoucí vodě a můžete jej opět spolehlivě využívat. A jakmile se zrnka ohladí, písek jistě najde dobré využití i na vaší zahradě, třeba k odlehčení půdy na záhonech.