Site Overlay

Bezbolestná léčba hemeroidů

Toto téma je velice intimní záležitostí. Rozhodně byste jej neměli rozebírat s kamarády. Je ale pouze na Vás, komu se se svými problémy svěříte.
Správný název by měl být hemoroid. Nikoliv hemeroid. Mnoho lidí tomu ale říká všelijak.
Hemoroidy se dělí na dvě skupiny.
zadek v plavkách

Vnitřní hemoroidy

Ty jsou uvnitř konečníku a nejsou viditelné. Nebývají bolestivé. Většinou se projevují tak, že se Vám na toaletním papíře nebo ve stolici objeví stopy krve. Proto se hned nevyplašte, pokud na stolici či toaletním papíře objevíte stopy krve, může se totiž jednat o toto téma.
Krvácení zastavíte pomocí mastičky, kterou si můžete zakoupit v reklamě. Pokud jste pravidelným sledovatelem televize, tak právě v ní můžete vidět nespočet reklam, kde se prezentují léky, které pomáhají při léčbě těchto problému. Na trhu je tedy veliký výběr léků na tuto „nemoc“. Nejsou pomocné pouze mastičky, ale také čípky, které se zavádí do konečníku.
výroba čípků

Vnější hemoroidy

Jedná se o více nepříjemnou záležitost, co se týká bolesti. Můžete je spatřit nebo i nahmatat, protože se nachází okolo řitního otvoru. Většinou mají tvar malé kuličky (můžeme přirovnat třeba k hrášku) a mají buď tělovou nebo namodralou až do fialova barvu. Neobjevuje se při nich krev ve stolici. K léčbě opět pomáhají mastičky a čípky. Také je dobré koupit si dubovou kůru a v té dělat sedací koupele. Dubová kůra existuje také jako gel.
Vhodné je upravit také svou stravu. Do té byste měli zahrnout mnohem více vlákniny. Na záchod si dojít vždy, pokud zrovna potřebujete. A co nejvíce se pokusit vyhýbat zácpě.
S hemoroidy by se mělo zajít k praktickému lékaři vždy, pokud máte podobné potíže, jelikož lékař Vám alespoň vyloučí nějakou jinou nemoc, která by mohla být závažnější. Nestyďte se proto zajít za odborníkem.
Pokud se však rozhodnete, že své problémy budete řešit na vlastní pěst, tak se alespoň zeptejte v lékárně, kde Vám poradí různé léky, rady a tipy.