Site Overlay

Dokonalá podzimní dovolená

Někdy se na nás navalí tolik práce a povinností, že ani nestihneme přes léto dovolenou. Anebo ji máme čistě pracovní. A to je špatně. Každý člověk potřebuje čas od času „vysadit“ a věnovat se jen tomu, co ho doopravdy baví. Pokud vás baví především práce a patříte tedy mezi takzvané workoholiky, pak vám není pomoci.

§  My ostatní se podíváme třeba do Řecka.

§  Co na tom, jestli už podzim klepe na dveře.

§  Necháme ho klepat, a tiše se vytratíme k šumícímu moři.
loďka v zálivu

Jestliže sem zamíříte v září, pak zjistíte, že to mělo rozhodně spoustu výhod. Jednou z nich je ta, že pochopitelně ušetříte své finance. Některé cestovní kanceláře mají od září pouze třetinové ceny. Další výhodou podzimního času je krásné počasí. Zatímco my tu většinou spíláme ranním (někdy i celodenním) mlhám, tady je stále teplo i pro koupání v moři. To totiž ještě nestihlo vychladnout, protože je stále krásně. A pochopitelně každého napadne výhoda třetí. Nemusíte se nikde mačkat. Všichni si totiž vybrali většinou dovolenou v létě.
pobřeží Santorini

Naučte se smlouvat

Začátek podzimu vás uvítá na většině řeckých ostrovů příjemnými dvaceti pěti stupni Celsia. Zkušení cestovatelé ale doporučují raději vynechat ostrovy Korfu, Sámos nebo Skiathos. Přeci jen jsou tam podzimní dny chladnější.

§  Léto stále ještě trvá v tomto období na Rhodosu, Krétě nebo Kósu.

Je pravda, že některé podniky už budou zazimovány. Jejich majitelé si tu totiž přivydělávají jen přes sezónu a přes rok bydlí ve vnitrozemí. Nemusíte se ale obávat, že budete chodit po městech s prázdným žaludkem. Najíte se tu stejně kvalitně jako v sezóně, ale daleko levněji.

§  Jedna záludnost vás tu ale přeci jen může potkat.

–         Až si půjdete půjčit automobil nebo skútr, pak si dejte pozor na cenu.

–         Budou chtít stejnou, jakou byste zaplatili v sezóně.

–         Smlouvejte.

–         Můžete stáhnout cenu i na polovinu.