Site Overlay

Obývací pokoj: útulné srdce domu

Je důležité nejdříve definovat funkce místnosti. Jestliže jsou malé děti v domě, bude nutný prostor pro dovádění, hry. Milovníci knih naopak potřebují klidné, útulné útočiště a pro rodinný filmový večer musí být poskytnut pro všechny volný pohled na obrazovku.
 kostkovaný koberec
Ideální podlaha
Parkety, laminát, dlaždice jsou dnes první volbou při renovaci všech místností. Ale ani koberce byste se neměli vzdát. Poskytuje teplo, pohodlí a svými rozměry strukturálně uspořádá životní prostor.
 
Staré a nové
Téměř každý má kus nábytku, s nímž se nerad rozloučí, když se zdá, že se do nového prostředí nehodí. Povzneste se přes to a pokuste se sladit různé styly.
 
Hra barev
Různé bílé a zemité nuance vyzařují domácí nadčasovost. S doplňky v módních barvách lze rychle a snadno vytvářet nové vzhledy.
 
Harmonická jednotnost
Obývací a jídelní prostory se v současné době spojují do jednoho velkorysého půdorysu. Povrch stěn mezi těmito dvěma prostory může sloužit jako vizuální přepážka a užitečný prostor pro skříně nebo police. Barevné, ale ne pestré: základem je kamenná šedá dlažba, jejíž odstíny se opakují v záclonách, stoličkách a nízkých tabulích. Gauč, umístěný ve středu místnosti, působí jako prostorový oddělovač mezi obytnou a jídelní částí. Druhá pohovka je umístěna naproti a tím podporuje komunikaci.
 
Rozhled
Chcete debatovat nebo si zdřímnout? Obojí je možné v moderní interpretaci klasického ušáku. Díky otočnému rámu se můžete obrátit od ostatních a užít si třeba výhled na zahradu.
 žlutá lampička
Hra světel
Závěsná svítidla nad jídelním stolem mohou vytvářet atmosférické světelné efekty se svými sofistikovanými stínidly. Stropní reflektory mohou být variabilně vyrovnány a díky nekonečně variabilní stmívatelné funkci umožňují širokou škálu světelných scénářů.
 
Jak uspořádat sedací soupravu pro vhodné posezení s přáteli?
 
Pohovka, křeslo a případně židle by měly být seskupeny tak, aby všichni seděli proti sobě. Skupina sedadel by měla víceméně tvořit obdélník. V klasickém uspořádání jsou dvě pohovky přímo naproti. To podporuje komunikaci a funguje harmonicky. Nevýhoda: Všichni nemusí mít dobrý výhled na televizor. Flexibilnější jsou pohovka a jedno nebo více křesel, které lze v případě potřeby přizpůsobit.