Site Overlay

Jaké důvody vedou banku k zamítnutí úvěru?

Hypotéky v posledních letech nabírají na popularitě, ovšem ani v minulosti příliš nezaostávali za dalšími druhy úvěrových produktů. Nejedná se tedy o žádnou novinku, ale spíše o stále se udržující a neměnný stav, kterého si jsou banky dobře vědomy. Co tedy dělá hypoteční úvěry tak oblíbenými?

vlastnictví domu

Hypoteční úvěry jsou výhodné hlavně díky své nízké úrokové sazbě, která patří napříč nejrůznějšími úvěry mezi tu nejvýhodnější. Nízká úroková sazba je však v některých bankách draze vykoupena striktními podmínky, které provází celý úvěr. Ve většině případů se jedná o účelové úvěry, tudíž vám banka přímo nakazuje, na co peníze z úvěru můžete čerpat. Některé banky dokonce uvolňují peníze z hypotečního úvěru postupně dle průběhu stavby.

puzzle dům

Vyplatí se vypíchnout i doba splácení, která se v některých případech dokáže vyšplhat až na 30 let. Což pro samotného klienta znamená dostatek času na splácení. Doba splácení je však ovlivněna i věkem klienta. Zatímco ve 20 letech si splácení úvěrů můžete nastavit i na několik desítek let, v 50 už to tak slavné nebude.

V některých případech však může žadatel z banky přijít s nepořízenou. Jak je to ale vlastně možné. Každá žádost se sice posuzuje individuálně, existuje však celá případů, kdy banky úvěr zkrátka zamítnou. Oni totiž musí…

Bonita klienta hraje významnou roli při posuzování

Určitě už jste se někdy v souvislosti s žádostí o úvěr, setkali s pojmem bonita klienta. Zkrátka pokud chce žadatel získat hypotéku, musí splňovat určité požadavky banky, u které o úvěr žádá. V takovém případě si banka musí onoho žadatele prověřit, neboli prověřit si jeho bonitu. Banku primárně zajímá, zda je žadatel schopen dostát svým závazkům, které podpisem smlouvy stvrzuje.

Ne vždy se však musíme spolehnout pouze na bankovní sektor. Hypotéky bez registru Nebankovni-hypoteky-uvery jsou mnohdy jediným řešením pro klientelu, která v bance z nějakého důvodu neuspěla.