Site Overlay

Jiné kultury

Pokud i vy patříte k lidem, kteří mají rádi kulturu, tak si můžete zatleskat. Protože jsem se dozvěděla, že v poslední době lidé nějak ztrácejí zájem o kulturu. A opravdu nevím, čím to může být, protože podle mého názoru je kultura opravdu pěkná a člověku dodává takový nadhled a pohled do světa. Myslím si, že už by se děti měly věnovat ve školce, ale taky ve škole kultuře, aby děti pochopily, jaká je naše země anebo jaká je kultura někde jinde. A když jsem ještě cestovala s přítelem, tak se nám nejvíce líbilo v Indii. A taky v Africe. Je tam opravdu jiná kultura, než kterou známe tady.

Kultura je všude jiná.

A vy si možná říkáte, že kultura je opravdu skoro všude stejná, jenomže v tomhle se opravdu hodně mýlíte. Kultura není vůbec nikde stejná a může se také například velice hodně lišit. A například já třeba nechápu takovou kulturu, která je takových arabských emirátech a podobně. To, protože jsou tam velice extrémní životní styly a taky odešla kultura. Kolikrát všude slyším, že ženy tam mají takovou moc, stejně asi jako zvířata tady u nás v Česku. Někdo dokonce říká, že jistě v arabských emirátech je velbloud víc, než žena. To jsem si myslela, že je to velký, a hlavně hloupý vtip!

Kultura je různá.

A věřte, že to vtip nebyl, opravdu to tak je, takže jsme byla opravdu v šoku a děkovala jsem Bohužel, že naše kultura je vlastně v tomto ohledu perfektní! Ani si nedokáži představit, kdyby tohle pravidlo platilo i u nás. Myslím si, že my ženy můžeme být rády, kde to žijeme. A to nejenom ženy, ale prostě všichni lidé. Někdy si říkám, že nechápu lidi, kteří si stěžují, že žiji v České republice. Vždyť ani nechápu, co je tady drží. Když se jim tady nelíbí, tak se snad vždycky odstěhují, ne? Jenomže tohle lidé jenom říkají, ale nikdy to neuskuteční. Takže já osobně jsem ráda, v jaké kultuře žiji, protože tady mám ale jistotu, že se neztratím a že se budu mít vždycky dobře.