Site Overlay

Klimatizace není jen luxus


Zaměstnání vykonávaná v kanceláři jsou v klimatizovaných místnostech vždy snazší. Kdo z vás ještě pamatuje dobu reálného socialismu, a kdo v té době vykonával sedavá zaměstnání, možná si vybaví situace, kdy v době letních veder byl výkon povolání mnohdy nad naše síly. Sedět v kanceláři, kde teplota vzduchu neklesne pod třicet, a kde celý den běží ventilátor, který sotva ochladí obličej, ale rozhodně nestačí na tělo a nohy, je skutečně zážitek, na který se nezapomíná.

klimatizace na střeše domu

Mnohem horší je ovšem to, když z kanceláře, notně unavení a vyčerpaní, přijdeme domů, a tam pokračuje obdobná situace. Vedro a zase vedro. Před spaním se osprchujeme, ale v noci je venkovní teplota nad dvacet stupňů, což nestačí vychladit vzduch v ložnici, kde je stále nějakých dvacet sedm stupňů, takže se pořádně nevyspíme, a druhý den zas do práce a opakuje se stejný kolotoč.

klimatizace pod okny

Tyto šílené scénáře však nemusíme absolvovat, pokud máme k dispozici klimatizaci. Tím se zcela mění situace a denní režim. Klimatizovaný vzduch neodebírá energii téměř vůbec, jsme produktivnější, v noci normálně spíme a ráno jsme svěží a nevadí nám, pokud musíme pár hodin trávit někde, kde klimatizace není.

Úpal není legrace – hlavní výhodou klimatizovaného prostředí je komfort, to je nesporné, ale současně s tím se dostáváme do bodu, kdy si uvědomíme, že tím zabráníme i úpalu. Úpal je přehřátí organismu, který nezvládne proces samočinné termoregulace, a tělesná teplota začne nebezpečně růst. Může dojít až ke kolapsovým stavům a ohrožení života, úpal zkrátka není radno podcenit, a máme-li jeho příznaky (nebo někdo v našem okolí), musí se rychle jednat.

Klimatizace v Plzni Sunus tedy chrání i před tímto rizikem, a to není zrovna malé zejména tam, kde se pohybují malé děti (kojenci a batolata) a také lidé v seniorském věku, chronicky nemocní lidé, alergici, a také domácí zvířata.