Site Overlay

Mužný vous, nebo raději hladká tvář

Dospívající chlapci v pubertálním věku se častokrát chovají tak, že slovo „puberťák“ nevyjadřuje ten správný výraz. Někdy jsou zkrátka „na zabití“, hormonální změny vyvolávají kromě mutování i sexuální touhy, a jednou z mnoha typických činností těchto mladíků je snaha, co nejdříve se začít holit. Aby ten vous začal už konečně růst, a chlapecký výraz ve tváři se změnil v co nejvíce mužný.
nizozemský muž

Není kam spěchat

S holením tváře skutečně není kam spěchat, ale vysvětlujte to puberťákovi. Každodenní odstraňování pichlavého strniště není totiž zrovna činností, kterou muži v pokročilém věku milují. Pokud nemusí, tak se rozhodně neholí pravidelně. Dnešní doba je naštěstí k vzhledu mužské tváře velmi tolerantní, žádný chlap nebývá středem pozornosti a posměchu, ať už je jeho tvář zcela hladká, anebo zarostlá dlouhým plnovousem. Společenský bonton zkrátka není tak upjatý, jak tomu bylo na počátku 20. století v době klobouků a mužných knírů.
muž na schodech

Zpomalení stárnutí

Každé holení, ať už elektrickým strojkem, nebo ostrým břitem žiletek, poškozuje pokožku a ta musí být poté patřičně ošetřena vhodným krémem. Vědci, kteří se zabývali stárnutím pokožky, potvrdili, že muži, kteří se holí jen dvakrát nebo třikrát v týdnu, mají mladistvější vzhled tváře. Ta je totiž lépe hydratovaná a lépe chráněna před povětrnostními vlivy. Zároveň odpadají kožní ekzémy, pupínky, a časté bakteriální infekce, které jsou mnohdy problémem u každodenní pravidelné procedury.

Co na to ženy

Ženy se převážně shodují na tom, že jejich partner jim připadá nejvíce sexy právě v době, kdy je čerstvě oholený, a kdy jeho tvář je hladká jak dětský zadeček. Vyniká tím totiž veškerá mimika, gesta a výrazy nabývají pravdivé podoby a nelze je skrýt za plnovous, který bývá často velice klamný. Navíc ženám připadá vous jako pozůstatek zvířecí srsti, považují ji za cosi nepřirozeného. Některým ženám vadí i nadměrné ochlupení a hladká pokožka je pro ně výrazem smyslnosti, touhy po dotecích a objetí.
Příroda to tedy zařídila dosti podivně, muži ve zralém věku nejsou příliš nadšení z pravidelného holení, ženám by takřka nevadilo, kdyby vousy mužům nerostly vůbec, tak snad pouze ti puberťáci se nemohou dočkat, kdy jim konečně začne rašit na bradě první chmýří.

Mužný vous, nebo raději hladká tvář
4 (80%)11