Site Overlay

Nábytek do dětského pokoje musí být maximálně kvalitní


Výběru nábytku do dětského pokoje byste měli věnovat maximum pozornosti. Zvláště malé děti jsou velmi citlivé, a to, jak kvalitní vybavení jejich pokoje zvolíte, ovlivní jejich život a zdraví v budoucnosti. V každém případě by vybavení dětského pokoje mělo být zdravotně nezávadné a bezpečné, takže by se z nábytku do ovzduší neměly uvolňovat žádné zdraví škodlivé výpary a nábytek by měl být pevný, stabilní a odolný, aby na dítě nespadnul, ani je jinak neohrozil. A až poté, byste měli věnovat pozornost tomu, jak je takový nábytek pěkný na pohled.

bílé lůžkoviny

Mnozí rodiče to bohužel dělají obráceně. V první řadě volí barevný a veselý nábytek, a navíc hledají takový, co jejich peněženku zatíží co nejméně. A taková volba většinou vede k levné dřevotřísce, která může být sebevíce líbivá, ovšem do dětského pokoje se moc nehodí. Především proto, že dřevotřísku netvoří dřevo, nýbrž dřevěný odpad slepený umělými lepidly. A z těchto pojidel se často uvolňuje rizikový formaldehyd, který nejenže způsobuje bolesti hlavy a jiné neduhy, ale může způsobit i rakovinu. Jestliže se takovému riziku pro své děti chcete vyhnout, volte raději jiné, zdravotně nezávadné materiály, jakými jsou například kov anebo dřevo.
Taková dětská postel 90×200 cm
z masivu může být tou nejlepší možnou volbou.

kapradina na dřevě

Pokud jde o její pevnost, kvalitu a zdravotní nezávadnost, tak vás nezklame. Z přírodního dřeva ošetřeného bezbarvým lakem anebo pouze olejem se nebude uvolňovat nic víc, než příjemná vůně lesa.
Navíc, pokud jde o nábytek do dětského pokoje, pak vás jistě osloví, že je také velice odolný a má dlouhou životnost. Právě děti snadno mnoho věcí poškodí a rozbijí, nicméně dřevěný nábytek můžete snadno přebrousit a znovu nalakovat anebo poškozené díly nahradit novými dřevěnými kusy. Díky takovým snadným opravám ušetříte, protože na místo koupě nových kusů nábytku můžete ty staré snadno opravit.