Site Overlay

Pečlivé čištění zubů

Péče o naše zuby má velký vliv na jejich zdraví, takže ji nesmíme podceňovat. Je důležité zvážit, jestli budeme používat běžný nebo elektrický zubní kartáček.

Pečlivé čištění zubů

Správná technika

Aby byl náš zubní chrup čistý a stále zdraví, tak mu musíme věnovat dostatečnou péči, což rozhodně stojí za to. Čistit zuby nás učí už od mala, což má skutečně význam, a proto dodržujte interval minimálně dvakrát týdně. Ke správnému čištění potřebujeme vhodný kartáček, kdy s výběrem nám pomůže zubní lékař. Doporučované jsou produkty z lékárny s jemnými štětinkami. Dříve se hodně říkalo ať si zuby čistíme nejméně dvě minuty, ale společně s mezizubní prostory je tato doba moc krátká.

mezizubní kartáček

Hodně diskutovaným tématem jsou pohyby při čištění, ovšem ověřené jsou krouživé pohyby, protože tolik neškodí zubním křečkům. Jakmile máme hlavní čištění hotové, tak se musíme přesunout na mezizubní prostory. Zde nám pomůže mezizubní kartáček nebo nit. Nakonec můžeme celé čištění zakončit výplachem zubní vodou. Vybavení bychom měli včas měnit, protože se opotřebovávají a velké roztřepení není moc vhodné.

Elektrický nebo manuální kartáček

Moderní technologie velkou mírou vstoupili do péče o zubní chrup, kdy běžným a dostupným zařízením pro obyčejného člověka je elektrický kartáček. Ovšem koupit si manuální nebo elektrický zubní kartáček? Tuto otázku si rozebereme blíže, abyste věděli, jaká jsou každá pro a proti. U toho manuálního je výhoda v nízké ceně, široký výběr a také nejsme závislý na elektřině. Na druhou stranu čištění je náročnější a musíme mu věnovat opravdu pozornost.

elektrický kartáček

Oproti tomu s elektrickým je snadná manipulace a opravdu efektivně odstraňuje zubní plak a nečistoty. Samozřejmě nemůžeme koupit jen tak nějaký elektrický kartáček, protože ty velmi levné nedosahují takových parametrů. Navíc by mohl poškozovat zubní krčky, takže s výběrem je dobré si dát záležet. Moderní kartáčky umí ukazovat dobu čištění, jak moc máme tlačit, stav baterie a mnoho dalších funkcí, které nám čištění opravdu zpříjemní, aby bylo dokonalé.