Site Overlay

Stačí praktická sklenice na klíčení a s pěstováním výhonků můžete začít

Víte, co všechno budete potřebovat, když se rozhodnete pustit do klíčení semínek?
Možná se budete divit, ale vlastně vám budou stačit jen semínka. V případě, kdy máte hluboko do kapsy, a chcete maximálně šetřit, pak si vystačíte pouze s kvalitním osivem, a všechno ostatní si můžete zajistit z vlastních zdrojů.
Ke klíčení semínek je nezbytně nutná vhodná nádoba. Jenže tou se může stát prakticky jakákoli miska anebo sklenice ze zdravotně nezávadného materiálu. Klidně tedy můžete využít starou zavařovací sklenici anebo jakoukoli vhodnou plastovou misku, kterou doma máte.6 druhů semen.jpg
Na druhou stranu, když se rozhodnete investovat do speciálního vybavení, tak se vám to rozhodně vyplatí. Práce se speciální miskou na klíčení anebo sklenicí na klíčení od nakliceno je jednoduchá a efektivní.
Toto speciální vybavení je totiž chytře navrženo tak, aby práce s ním byla radost. Semínka je v průběhu klíčení nezbytné prolévat vodou, a se speciální miskou nebo sklenicí je to snadné a rychlé, aniž byste riskovali, že vaše úroda skončí ve výlevce.
Nakonec se nejedná o žádnou velkou investici, ať už se rozhodnete pro pořízení misky anebo sklenice na klíčení semínek, bude vás to stát zhruba tři stovky korun – a to je poměrně zanedbatelná položka, tím spíše, že už nic jiného nebudete muset kupovat.sázení semínek do půdy.jpg
Tedy až na semínka – ta jsou to nejdůležitější, co potřebujete, a je jasné, že právě bez nich se nemůže nikdo obejít.
Semínka si můžete vybírat z desítek druhů rostlin – alespoň ve speciálních obchodech na internetu jich naleznete tolik. Takže máte mnoho příležitostí k tomu, abyste objevovali svět nevšedních barev a chutí, a samozřejmě i důležitých živin pro vaše zdraví.
A vzhledem k tomu, že se pomalu blíží zima, kdy je o vitamíny nouze, tak čím dříve si sadu na klíčení semínek pořídíte, tím lépe.
Získáte tak skvělý koníček, a zároveň zdroj chutné zeleniny do kuchyně.