Site Overlay

5 tipů pro svěží a lehkou pleť

Je jaro a s ním se všechno probouzí. Včetně vaší pleti. Přestože zima je vždy náročná pro citlivou pleť (ale obecně pro všechny typy pleti), i na jaře je potřeba svou pokožku důkladně opečovat. Nespoléhejte na to, že s hezčím a teplejším počasím se váš obličej sám od sebe regeneruje. Obměňte běžnou rutinu v této oblasti a zapřemýšlejte o tom, co byste potřebovali na jaře podchytit, abyste na ulici zářila stejně jako právě rozkvetlé stromy okolo vás.
ruka na tváři
1.       Hydratujte.
Dostatek vody je důležitý. Vaší pleti nejvíce pomůžete, když jí budete dodávat dostatečný přísun tekutin – ideálně vody. To se samozřejmě skvěle kombinuje s vhodným hydratačním krémem, denním i nočním.
2.       Odličujte.
Jaro je ideálním obdobím pro zahájení jemného každodenního líčení, ať už do práce nebo na schůzku. Přestože přímo vybízí k experimentům, nezapomínejte se pravidelně odličovat a čistit pokožku od všech nečistot, které za den nasbíráte.
3.       Používejte jemný make-up.
V zimě je běžné líčit se primárně produkty s hustou texturou, což je pochopitelné, protože se snažíme obličejové partie chránit před mrazem, sněhem a ledovým větrem. Na jaře je však na místě trochu ubrat a nechat svou pleť dýchat. Sáhněte raději po jemnějších make-upech, ideálně vyzkoušejte nějaký na minerální pudrové bázi, o kterém po nalíčení ani nebudete vědět.
kosmetické výrobky
4.       Dělejte něco navíc.
Vyhraďte si čas na speciální nadstandardní péči. Např. si v neděli dejte osvěžující přírodní masku a sledujte, jak bude vaše pokožka reagovat.
5.       Odstraňte, co již nepotřebujete.
Protože nejlepší je vše nejprve vyčistit, než budeme aplikovat nové pečující prostředky, nezapomínejte ani na peeling. Ideálně volte tak, aby byl kompatibilní s vaším typem pleti a abyste svůj obličej nepodráždili, nebo, v případě, že trpíte na zvýšenou citlivost nebo akné, abyste si neroznesli infekční buňky po celém obličeji. Peeling by měl být jemný, ale účinný a pomoci vám odstranit pouze to, co je nepotřebné, jako např. odumřelé kožní buňky.