Site Overlay

Vlasy jako nástroj k lepší osobnosti

Ať už ženy nebo muži, snad každý se ve svém životě staral o to, jaký má účes. Právě to, jaký účes máte na hlavě či vůbec jakým způsobem máte upravené své vlasy, řekne o vaši osobnosti opravdu hodně. Historie toho, jak se lidé starali o svůj zevnějšek a to konkrétně o své vlasy, je vskutku bohatá. Proto je možné rozdělit celé tohle období na různé intervaly, do kterých lze jednotlivé účesy a způsoby úprav zařadit.
práce holiče

Styl účesu je udáván módou a posledními trendy

Tak jako v oblasti oblečení, i v oblasti vlasových účesů a úprav je možné sledovat určité trendy. Zatímco dříve, a to konkrétně v období velkého rozmachu hnutí Hippies, bylo v trendu mít skutečně dlouhé vlasy bez ohledu na pohlaví, v dnešní době můžete vidět na lidech zcela jiné účesy. Je proto zřejmé, že současná doba, móda, ale také myšlení lidí ovlivňuje to, co mají lidé na hlavě.
Zajímavým trendem je v současné době populární mužský účes, kdy si dospělí muži, mladí chlapci, ale občas dokonce i takřka senioři, nechávají oholit na velmi krátkou délku vlasy po bocích hlavy a na jejím temeni, zatímco na vrchu hlavy mají vlasy střižené klasickým způsobem. Tento trend přitom není výstřelkem moderní doby, ale je určitou reinkarnací z minulosti, kdy tento typ účesu byl taktéž velmi populární. A právě takto to v dnešní době funguje naprosto se všemi účesy.
křesla v holičství

Melír aneb šlápnutí vedle

Co je však poměrně nevkusnou úpravou vlasů, a to zejména tehdy, když jde o mužské kadeře, je úprava melírováním. Móda této kadeřnické úpravy naštěstí pominula, avšak i přesto se lidé mohou s takovými lidmi setkat. Muži si však nechávají melírovat vlasy pouze tehdy, když to patří k jejich osobnosti, popřípadě pak tehdy, když se chtějí odlišit.
Myslete tedy na to, že ať už si zvolíte jakýkoliv účes, bude to určitým způsobem charakterizovat vaši osobnost. Nezapomínejte ale na to, že nejdůležitější je líbit sám sobě a nemyslet na to, co se líbí ostatním.