Site Overlay

Vyrazte na kole za čerstvým vzduchem

S prodlužujícími se slunečnými dny to každého láká ven. Většina z nás se tak těší na víkend, kdy bude moci opustit město a vyrazit někam ven na čerstvý vzduch, nejlépe do přírody. A ideální je, pokud můžeme takový výlet spojit se zdravým pohybem na čerstvém vzduchu. Třeba tak, že vyrazíme na kolech za aktivním odpočinkem i za poznáním. Vždyť pokud máme k dispozici praktický držák na kola na tažné zařízení, na který bicykly připevníme rychle a snadno, tak se nejedná o žádnou zátěž či komplikaci navíc. Zkrátka, naše bicykly mohou pohodlně cestovat spolu s námi.

jízda na kole

Cestovat s bicyklem není nic složitého
Samozřejmě, druhou možností je, připevnit bicykly na střechu našeho vozidla. Ovšem to již s sebou přináší jisté komplikace. Za prvé, musíte kola vyzvednout do poměrně vysoké výšky, kam ne každý z nás pohodlně dosáhne. Navíc, takový úkon vyžaduje i více síly, takže podobnou manipulaci nezvládne každý. A něco takového nám s držákem na kola na tažném zařízení opravdu nehrozí. Tam máme kola vždy pohodlně po ruce a není nejmenší problém je sundat či zvednout na držák, kdykoli je to potřeba.

mladý cykloturista

Bezpečí především
A zároveň je to také mnohem bezpečnější. Pokud máme kola za svými zády, nehrozí nám žádná nepříjemná dopravní nehoda v důsledku toho, že bychom přehlédli snížený průjezd anebo větve stromů. Ovšem pokud si někdo vyzvedne bicykly na střechu svého vozidla a nebude na tuto okolnost stále a dostatečně ostražitě myslet, může se stát, že pod prvním nízkým mostem přijde nejen o svá kola, ale také o řidičské oprávnění v důsledku nepříjemné dopravní nehody, při které může být dokonce i někdo zraněn. Mnohem jednodušší proto je, usnadnit si život tím, že budeme mít bicykly připevněné za kufrem svého automobilu – je to bezpečné při cestování jak ve známém, tak v neznámém terénu, a zároveň praktické s ohledem na naše fyzické možnosti.