Site Overlay

Wifi, kam se podívám

Na naše zdraví má vliv spousta tělesných funkcí, sluníčko, přátelé, optimismus, ale také moderní technologie, kterou jsme leckdy doslova a do písmene obklopeni od rána až do večera. Pracujete s počítačem? Používáte nabíječku do telefonu denně? Jste rádi, že ušetříte za data v mobilu a máte doma k dispozici wifi připojení? A když ne doma, rádi zajdete na kafíčko do kavárny, kterou si vybíráte podle rychlosti wifi připojení? Bezdrátové připojení nás už doprovází téměř na každém kroku. Je k dispozici ve vlakové soupravě, na nádraží, v apartmánech a v ubytovacích zařízeních. Pokud se ubytujeme v hotelu, automaticky počítáme s tím, že „wifina“ je k dispozici. Už všechna ubytovací zařízení vám dají automaticky s klíčem od pokoje heslo k hosty vyžadované „wifině“. První, co host udělá, už nebývá vybalení kufrů, ale napojení jeho miláčka na bezdrátový internet a připojení k síti.

ikona wifi

Dnes už díky rozvíjejícímu se rozšíření mobilní sítě snad není místo, kde byste se nemohli k internetu připojit. Podívejte se i doma okolo sebe. Neustále vám někde něco bliká, problikává a vás to utěšuje, protože to znamená, že je bezdrátové připojení stále připraveno k použití. A vy můžete surfovat po internetu od rána až do večera. Problém nastává v případě vypadnutí signálu. Většina lidí s tím má problém, ale ustojí to. Vážný problém mívají bohužel lidé závislí na signálu. Těm to může způsobovat i zdravotní problémy. Má to i už své lékařské označení. Je to netolismus.

wifi v přírode

Vyvarujte se této závislosti, protože není oč stát. Moderní technologie jsou dobrým pomocníkem, ale nemá smysl jí naprosto a oddaně podléhat. Takže, pokud vám „wifina“ prostě „vypadne“, nechte všeho a běžte se projít. Práce, kterou jste potřebovali udělat a k ní musíte mít připojení, vám pak půjde rychleji od ruky, když se na ni vrhnete s čistou a provětranou hlavou.