Site Overlay

Zařízení vhodné nejen pro horké dny

Asi každý se po dlouhé zimě těší až se alespoň trochu oteplí, ovšem teploty pohybující se nad 30 °C jsou už za hranou a mohou být i nebezpečné pro zdraví. V takovýchto podmínkách může snadno dojít k dehydrataci, která můžeme mít na svědomí celou řadu více či méně závažných zdravotních potíží. Proto je důležité při tropických teplotách hodně pít a trávit čas, pokud možno v chladném prostředí. A právě toho docílíte nejlépe pořádnou klimatizací, díky které si budete moci doma nebo na pracovišti vytvořit ideální podmínky.
stolní ventilátor

Lepší než větrák

Nové moderní klimatizace již nejsou tak drahé jako předešlé verze, díky čemuž jejich prodeje rostou. I tak ale existuje mnoho lidí, kteří dávají přednost levnějším alternativám, které mají nejčastěji formu větráku. Ano, i větrák může na chvíli fungovat, zvláště, je-li dostatečně velký, ale vhodné řešení to není. Větráky jsou energeticky poměrně náročné, a navíc postrádají efektivitu klimatizace. Dokáží pouze vířit vzduch, což sice vede ke snížení teploty, ale na druhou stranu se tím snadněji distribuuje prach, pyl a další alergeny. Patříte-li tedy k lidem, kteří nemohou na jaře ani proběhnout kolem rozkvetlé louky bez toho, aniž by to na ně nemělo negativní dopad, větrák asi nebude tou nejlepší koupí.
foukání klimatizace

I do zimy

Primární funkcí klimatizace je samozřejmě ochlazování vzduchu, ale nové modely mohou fungovat i naopak a vzduch tak ohřívat. V zimních měsících trochu toho tepla určitě přijde k duhu. Navíc je tento druh vytápění levnější nežli topení pomocí standardního elektrického topení. Ani ty nejmodernější klimatizace nemají za úkol plně přebrat funkci topení, ale pokud teploty padnou až příliš nízko a klasické topení nedokáže vytvořit dostatečnou tepelnou pohodu, může být zapnutí klimatizace vhodným počinem, díky kterému se dostatečně zahřejete, aniž byste ba sobě museli mít několik vrstev oblečení nebo byli až po krk zachumlaní v dece.