Site Overlay

Zvíře není hračka

Kdo by neměl rád zvířata? Malé chumláčky chlupů, které nám dělají každý den radost. Jsou to živí tvorové úplně stejně jako mi. Proto by jsme o ně měli pečovat s největší láskou jakou dokážeme. Nastavit jim jistý komfort aby se u nás měly jako v bavlnce. Ale bohužel ne vždycky je to tak. Někteří lidé si prostě neuvědomují, že i tenhle malý tvor má city. Přeci i on k nám cítí lásku. Prokáže nám věrnost a vděčnost. A my mu to musíme vracet. Takže si zapamatujte, že žádné zvíře které si pořídíte není žádná hračka na hraní a nebo na zahnání nudy. 

pes

Pokud se rozhodneme si zvíře pořídit, mějte na paměti, že to není otázka pár měsíců, nebo let. Ale zavazujeme se tím že se o něj budeme starat a dávat mu vše potřebné. I když je to křeček, morče, činčila nebo nějaký jiný hlodavec. A stejně to tak platí u psů a koček, nebo dalších zvířat. Musíme si pamatovat že to co jim dáme se nám vrátí. Musíte mít trpělivost například se psem. Pokud si pořídíte malé štěňátko, tak to je jako by jste měli malé dítě o které se musíme starat úplně od začátku. Je na nás ják se k tomu postavíme. Jsme to mi kdo ho musí naučit poslušnosti, zvídavosti. Protože samo se to samozřejmě nenaučí. A pokud vy na něj nebudete mít čas, tak se nemůžete divit že vám třeba roztrhne sedačku, polštář nebo rozkouše boty. On neví že se to nedělá, jelikož mu nikdo nedal žádný trénink.

kralík

Žádné zvíře není na okrasu. Všichni potřebují péči. Pro své zvířátko udělejte maximum, nachystejte mu krásnou ubikaci, kde se bude mít skvělé. Pelíšek ve kterém bude spát. Určitě by jste tašky nechtěli spát třeba na novinách že ano. Proto je vždy dobré zařídit vše předem než si toho vašeho miláčka doveze domů. I při tomhle buďte pečlivý. Vybírejte s rozmyslem. A nejlépe od prověřených chovatelů, kteří mají dobré podmínky pro své mazlíčky a nemají je pouze jako cestu k penězům. Dost často se totiž stává, že si koupíte nějaké plemeno, které se tomu v dospělosti ani nepodobá. A pokud chcete pomoci, tak se můžete klidně vydat i do útulku, pro nějakého tuláčka.