Site Overlay

Jak často bychom měli nechávat provádět elektrorevize?

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že lidé se již bez elektřiny neobejdou. Většina z nás je na ní závislá, ať už jde o zaměstnání, školu či domov. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe – kolik elektrických přístrojů, ať už do zásuvky či na baterie, napočítáte?

Je tedy pochopitelné, že potřebujeme, aby přívod elektřiny fungoval bez jakýchkoliv zádrhelů. Ovšem faktem je, že podobně jako ostatní věci, ani elektrické vedení není nerozbitné a ani při nejlepší péči nevydrží věčně.

elektrina2

Faktem však je, že jeho porucha může mít nepěkné následky. A zdaleka nejde jen o ránu elektrickým proudem, která může být pro osoby se slabším srdcem dokonce smrtelná. Stačí se jen podívat, kolik požárů je způsobeno právě vadnou elektroinstalací. Rozhodně se tedy nejedná o něco, co by bylo dobré brát na lehkou váhu.

Není tedy divu, že odborníci doporučují provádět pravidelné elektrorevize. Zde odborník zhodnotí stav elektrického vedení, případně upozorní na možné problémy. Výhodu to má v tom, že se díky tomu odhalí drobná poškození dřív, než stačí způsobit nějaký problém.

Je však samozřejmé, že tyto revize by měly být prováděny skutečně odborně, tedy kvalifikovaným pracovníkem. Jen on má totiž dostatek znalostí i potřebné vybavení k tomu, aby správně dokázal zhodnotit stav a případně dát správná doporučení. Nekvalitně provedená revize je totiž stejně účinná, jako žádná, jen s tím rozdílem, že za tu nekvalitní musíte zaplatit.

elektrikar2

Problémem samozřejmě je i to, jak často bychom ji měli nechávat provádět. Přeci jen, je nutné za ni zaplatit, a je tedy jasné, že například nechávat ji provádět každý měsíc je zbytečnost. Na druhé straně, pokud ji zanedbáme, následky mohou být, jak již bylo uvedeno, poměrně ošklivé.

Zde samozřejmě záleží především na stáří vaší elektrické sítě a jejím celkovém stavu, avšak obecně se doporučuje provádět prohlídku přibližně jednou za rok. A věřte, že se to rozhodně vyplatí.