Site Overlay

Mobilní domy v přírodě versus průmyslové aglomerace

Pandemie koronaviru měla několik nezanedbatelných kladných vlivů na současnou civilizaci. Především to byl rapidní úbytek průmyslové výroby a tím pádem pokles úrovně znečištění ovzduší. Zasáhlo to nejen Čínu, která je v dnešní době průmyslovým gigantem a největším znečišťovatelem ovzduší na planetě, ale také Českou republiku, resp. některé průmyslové aglomerace.

průmyslový smo

V souvislosti s tím bychom však měli připomenout veřejnosti, že meteorologické ústavy provádí pravidelná měření např. polétavého prachu a oxidů dusíku (průmysl a automobilový provoz) a v období před pandemií bylo Ostravsko (spolu se severní Itálií) na špici ze všech států Evropské unie v počtu předčasných úmrtí kvůli polétavému prachu.

Ostatní česká města jsou na tom sice lépe, ale to neznamená eliminaci zdravotního rizika, jemné prachové částice totiž ohrožují každého, kdo žije v blízkosti frekventované silnice či průmyslové výroby.

květinová zahrada

Odstěhujte se na venkov

Zatímco mnoho převážně mladých lidí migruje do velkých měst kvůli pracovním příležitostem, někteří lidé berou rozum do hrsti, stěhují se na venkov a raději dávají přednost vlastnímu zdraví, i když to mnohdy znamená některé ústupky a větší skromnost. Zdraví se totiž nedá koupit, maximálně lékařské ošetření či výživové doplňky, to ale neřeší příčinu, a mnohdy již bývá pozdě – podstatná je hlavně prevence.

Mobilní dřevostavba – je jednou z možností, jak jít cestou vlastního bydlení a vyhnout se městské zástavbě. Jistou možností je umístění celoročního zatepleného mobilního domu https://www.top-mobilnidomy.cz/ na místo stávající staré nevyhovující chaty. Pokud o něčem v podobném duchu uvažujete, doporučujeme návštěvu vzorového objektu a konzultaci ohledně vytápění a připojení k inženýrským sítím. V každém případě jde o nízkonákladové bydlení v přírodě, kde si lépe uvědomíte význam vlastního zdraví, a kde máte srovnání, jaké je to žít mimo rušné a přelidněné velkoměsto.