Site Overlay

Pět sportů, které vám na dovolené zvednou náladu

Plavání – dovolená je báječná příležitost jít si zaplavat do krytého bazénu, na veřejné koupaliště, ale i na přehradu Lipno či na Máchovo jezero. Anebo využít vodácký terén a splouvat řeku s možností koupele u některých atraktivních jezů.

Trampolína – na řadě míst v hotelích, penzionech, ubytovnách či kempech je k dispozici trampolína. Skákání je báječná příležitost k odreagování, posílení svalstva dolních končetin a zlepšení nálady. Někteří lidé tvrdí, že je to báječný antistres, který mohou provozovat děti i dospělí. Zabezpečená trampolína ochrannou sítí a krytem pružin navíc nikomu neublíží a je to zcela bezpečná záležitost.

Cyklistika – jízdní kola na dovolené vám umožní více se radovat z přírodních krás kolem sebe a zároveň si užít tělesného pohybu. Výhodnější je mít s sebou vlastní bicykly, ovšem pokud to nejde, můžete si kola alespoň vypůjčit.

badmintonové rakety s míčkem

Tenis – tenis je možné provozovat na kurtech, které bývají součástí některých rekreačních zařízení. Stačí vám pak pouze vlastní raketa a míčky a o síť ani o potřebné kryté zázemí se nemusíte starat. Tenis je skvělou příležitostí ke zlepšení fyzické kondice a ke zdravému hubnutí. Máte-li nějaké to kilo navíc, s tenisem se vám je bude shazovat mnohem lépe, než s jinými sporty. Nezapomínejte samozřejmě na vhodný stravovací režim s dostatkem vlákniny, zdravých tuků a ovoce a zeleniny.

badminton na trávníku

Badmintonbadminton raketu Sport Oáza si na dovolenou určitě nezapomeňte přibalit. Je to totiž sport, který lze provozovat všude, kde je alespoň trocha volného místa – na trávníku za chatou, na písečné pláži, na betonovém či asfaltovém plácku, a na spoustě dalších míst, kde vám to dovolí jejich majitel, anebo jde-li o o volné prostranství. Badmintonovou soupravu si můžete přibalit do batohu na turistických výšlapech i na cyklistických výletech, rakety a míčky jsou lehké a nebudou vám překážet.